Zdravě jíst a žít

Pokud se chceme jednou provždy zbavit starých a nebezpečných návyků, které celé generace předáváme nevědomky našim potomkům, musíme v prvé řadě změnit sebe a svoje stravovací návyky. Jiná možnost totiž není. Existuje pouze jediný způsob, jakým můžeme zabránit stále přibývajícím zdravotním problémům a různých zánětů. Stačí se pouze navrátit k potravinám blízkým přírodnímu stavu.
Opravdu se musím stravovat podle nějakého odborného či vědeckého postupu? Nikoliv! Stačí si uvědomit, že každý jsme jiný a každý může v určitém věku snášet něco jiného. Proto i ten cholesterol naše tělo potřebuje, stejně jako čistou vodu! Žádné limonády přeslazené umělými sladidly, pití, které nám dává křídla, či energetické nápoje,  v kterých je jen kofejn a množství umělého sladidla!!!

Co tedy můžeme udělat pro své zdraví hned?

Začít s vodou a sluncem, jíst častěji zeleninové saláty a hodně čerstvého ovoce (ovšem ne to ze supermarketů!) Začít používat hlavně potraviny rostoucí v zemi, kde žijeme a prokombinovat to tropickými plody a citrusy. Přestat se cpát hamburgery, hod-dogy a dalšími salámovými libůstkami, které nás pomalu a jistě zabíjejí.
***
Začít dávat přednost skutečným potravinám, které ještě jedla naše babička a vyhnout se těm, které denně nosíme z regálů supermarketu plných polotovarů a tzv. hotovek! Eliminací zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin z nezpracovaných potravin můžeme napravit vědomé poškozování našeho organismu způsobené dnešní typickou stravou.
Své zdraví máme ve svých rukou……

Celý článek naleznete na webu: jak-na-deti.blogspot.cz

Be Sociable, Share!

Komentáře

comments

Autor: | Vloženo: 24. 2. 2015