Za Císaře pána a jeho rodinu se v Praze opět bojovalo…

V sobotu 16.10.2010 proběhl v Praze již 17. ročník happeningové kulturní akce „Memoriál Matěje Kuděje“. Letos poprvé vyslal do boje (pivního maršbaťáku) své vojáky také portál Restaurace-menu.cz a musíme říct, že bojovali opravdu statečně až do konce a dokázali se propít na výborné třetí místo! „Hoši děkujeme!!!“ :-)

Kolem třinácté hodiny se na pražském Pohořelci začali scházet příznivci této tradiční kulturní happeningové akce. Cílem akce je připomenutí osoby spisovatele, světoběžníka a dobrodruha Zdeňka Matěje Kuděje (patřícího do okruhu pražské bohémy kolem Jaroslava Haška) a posílení „pozipivních“ tradic českého národa a přátelství mezi lidmi.

Po slavnostním nástupu a zazpívaní hymny akce, bylo odstartováno. Do ulic vyrazilo 13 tříčlenných hlídek jejichž úkolem bylo projít předem určenou trasu a cestou zkonzumovat stanovené množství pivního moku, samozřejmě v co nejkratším čase. Mezi účastníky ani letos nemohl chybět poradce prezidenta pan Ladislav Jakl, který bojoval také velmi statečně a se svým týmem obsadil krásné druhé místo.

Akce samozřejmě neunikla ani pozornosti turistů, kteří se s vojáky po celý den nadšeně fotografovali a to zejména při zpěvu (hymny akce) pod Pražským orlojem.

Třikrát sláva, všichni jsme ve zdraví přežili a už se těšíme na další ročník.

Podívejte se na pár obrázků z akce…

Více fotografií z Memoriálu Matěje Kuděje 2010…

b.t.

Be Sociable, Share!

Komentáře

comments

Autor: | Vloženo: 18. 10. 2010