Není káva jako káva 1.díl

Pan Michal Jakoubek, znalec kávy, je majitelem obchodu s čerstvě praženou kávou z různých koutů světa.Tento obchůdek se nachází v ulici Truhlářské 33 na Petrském náměstí v Praze 1.

Jako osoba nejpovolanější nám bude dělat průvodce světem kávy, a třeba nám i ukáže, jakým směrem se při výběru kávy vydat. Není totiž káva jako káva… Nejprve se ale seznámíme s místem, kde to tak voní čerstvou, kvalitní kávou, že si i zapřísáhlý odpůrce kofeinu musí dát alespoň latté.

Řeč je o zmíněné provozovně na v Truhlářské ulici v Praze. V anketě městské části Prahy 1 Provozovna roku se tento obchůdek a malá kavárna v jednom umístil na prvním místě v kategorii Skokan roku a to tak jednoznačně, že počet jeho hlasů předčil dokonce všechny ostatní ročníky.

Zlatá léta třicátá

A není divu. Pan Michal Jakoubek se naplno věnuje kávě už 15 let, a ta je pro něj srdeční záležitostí. Jak sám říká, nejdůležitější je dát do podniku srdce, prodávat s invencí a moct být hrdý jak na svoje kvalitní zboží, tak na svůj podnik …a vůbec na celý svůj národ. Konec konců, každý živnostník chce být v něčem nejlepší, chce v něčem poskytovat svým bližním tu nejlepší službu… Asi vás nepřekvapí, že pan Jakoubek miluje třicátá léta. A také jako ve třicátých letech to v jeho podniku působí – stylové prostředí, vedoucí v zástěře za kasou, který téměř každého zákazníka zná podle kávy, kterou si vždy vybírá – anebo alespoň s přesností mistra odhadne, jaká že to dnes bude. To vše je pravý opak toho, co se děje ve velkých koncernech. Koncerny nám podle slov pana Jakoubka berou češství. A svému zboží identitu. I to je jeden ze zásadních rozdílů, které pocítíte, když si namísto obvyklé samoobsluhy zajdete pro čerstvě upraženou do Truhlářské.

Sen s vůní kávy

Prvotní impuls splnit si sen s malým kamenným obchůdkem s čerstvě praženou kávou a kavárničku v jednom doplnila touha dělat kávu doopravdy na úrovni a poctivou, prodávat ji s informací a vítat stále stejné tváře – jen spokojený zákazník je ten, který šíří dobré jméno podniku. Podnik Čerstvě-pražená-káva.cz je místem, kde si zákazníci vypínají mobily a vychutnávají pauzičku mezi dvěma hektickými částmi dne. Pracovní doba se prodlužuje, nároky se zvyšují – co jiného nám tay zbývá, než snažit si užít si chvilku volna tím nejvoňavějším a nejchutnějším způsobem.

Slovy pana Jakoubka: ,,Na průměrné kafe je život moc krátký.“

Více informací o provozovně v Truhlářské najdete na profilu Čerstvě-pražená-káva.cz.

Be Sociable, Share!

Komentáře

comments

Autor: | Vloženo: 20. 12. 2011