Jazz, swing a čerstvá káva rozehřála Truhlářskou

1. narozeninová slavnost kavárny Čerstvě-pražená-káva, kterou pořádal její majitel a autor seriálu o poctivé kávě Není káva jako káva pan Jakoubek,  se nesla v duchu jazzu, swingu, vynikající brandy s rodokmenem a – jak jinak než – čerstvě pražené kávy.

Atmosféru tvořilo po celý průběh odpoledne a podvečera několik kapel ve stylu 30. let, a mohli jsme si tak užít tóny saxofonového kvarteta, basy, a dokonce také melodie přenosného klavíru pod taktovkou profesora Kašpara.

A dojmy z krásné akce provoněné kávou? V okamžik, kdy se vyhouplo měkké slunce nad střechy Truhlářské, projížděl povoz s koňmi, před prahem kavárny zněl swing a ze dveří vyšla černošská kráska Christel s podnosem voňavé kávy zdarma pro všechny kolemjdoucí poutníky, byl svět jednoduše dokonalý…

A mne znovu utvrdil v přesvědčení, že není třeba drahých billboardů, poutačů u dálnice a reklamních spotů v již tak spoty přeplněných komerčních televizích. Ta nejlepší reklama je pro zákazníky stále otevřená náruč. Otevřená náruč, a srdce dokořán.

Be Sociable, Share!

Komentáře

comments

Autor: | Vloženo: 19. 6. 2012